5 דברים שלא ידעתם על בדיקת השכרות ויכולים להציל לכם את הרישיון נהיגה !

1. נעצרתם ע"י שוטר וישר נשאלתם האם שתיתם או לא? דבר ראשון כדאי שתדעו שכל מה שנאמר יכול תמיד לשמש נגדכם ולכן זכותכם לשאול את השוטר על מה נעצרתם? אין כל חובה לענות לו על אף שאלה אשר יכולה להפליל אותכם!!! חשוב מאוד להתייחס לשוטר בנימוס ובכבוד.

בדיקת נשיפון לכלב

2. השוטר דורש ממכם לתת נשיפה למכשיר ידני שנקרא נשיפון (כמו בתמונה)- חשוב שתדעו כי עפ"י החוק השוטר חייב להסביר לכם כי הבדיקה נועדה לאינדיקציה בלבד וכי אינכם מחוייבים לבצע את הבדיקה!!! לעומת זאת עפ"י חוק אתם מחויבים לנשוף לינשוף (מכשיר גדול אשר מחובר למקור חשמל ולא ע"י סוללות) !!!

3. כיצד יש לתת נשיפה לנשיפון אם הסכמתם – נשיפה אחת רציפה וארוכה עד שתשמעו צליל ולאחר כמה שניות תופיע התוצאה- חשוב מאוד לוודא ואף לדרוש גם בנשיפון וגם בינשוף כי כל נשיפה חייב המפעיל להשתמש בפייה חדשה !!!! אסור להשתמש באותה פייה פעמיים !!!!
חשוב מאוד שתדעו כי אם הסכמתם או לא לתת בדיקת נשיפון תועברו לאחר מכן לבדיקת מאפיינים שגם אותה אין כל חובה לבצע!!!

4.בדיקת מאפיינים– תחילה תעברו תחקור קצר (חשוב לזכור כי כל מה שתגידו יכול לשמש כנגדכם ולכן חשוב מאוד לא לשתף אינפורמציה מיותרת). בדיקת המאפיינים כוללת 3 מבחנים":
מבחן עמידה – עליכם לעמוד כשכפות הרגליים צמודות זו לזו וזרועותיכם בצידי הגוף, להטות את הראש לאחור, כשעיניכם עצומות, למשך כ- 30 שניות. חשוב מאוד שתדעו כי על השוטר להדגים לכם בדיוק את אופן ביצוע הבדיקה אבל כשעיני אינן עצומות !!!!
הליכה על קו- הבדיקה חייבת להיות על גבי משטח ישר שיש עליו קו מסומן ישר!!! עליכם ללכת על גבי הקו כאשר זרועותיכם לצידי הגוף (אסור להרים ולהשתמש בהם במהלך ההליכה) כאשר בכל צעד אגודל הרגל האחת חייב להיות צמוד לעקב הרגל העוקבת, וכן עליכם לספור בקול רם את מספר הצעדים (סה"כ 9 צעדים לכל כיוון). תשימו לב כי אתם יציבים,שלא חרגתם מהקו, שלא טעיתם בספירת הצעדים,שהצמדתם עקב לאגודל, שלא התנדנדתם, שלא הפסקתם באמצע ללכת והכי חשוב שלא הרמתם את הידיים לצדדים כדי לשמור על יציבות !!! כל אלו השוטר יבדוק ויציין בדוח.
מבחן אצבע לאף- עליכם לעמוד כששתי הרגליים צמודות זו לזו, וידיכם מושטות קדימה, כאשר כפות הידיים מונות כלפי מעלה, סגורות, והאצבע המורה מושטת קדימה ולאחר מכן עליכם להטות את הראש מעט לאחור ולהישאר עם עיניים עצומות. יש להקשיב לשוטר כי עליו להגיד לכם באיזה יד (ימין או שמאל) להשתמש כדי לגעת עם האצבע בקצה האף. חשוב מאוד לשים לב שלא התבלבלתם בידיים, שלא התנדנדתם, עצימת עיניים והכי חשוב שלא החטאתם בהבאת האצבע לאף .

5. טיפ אחרון וחשוב- עכשיו כשהביאו אותכם אל הינשוף על השוטר שמפעיל אותו להודיע לכם כי הוא דורש ממכם לתת דגימת נשיפה וכי מטרת הדגימה הינה לשם איתור אלכוהול וכי הנכם מסכימים!!!
כמו כן עליו להסביר לכם כי נהג רכב שמסרב לתת דגימת נשיפה, רואים אותו כמי שעבר עבירה של נהיגה בשכרות, שעונשה פסילה בפועל שנתיים לפחות ועונשים נוספים הקבועים בחוק, וכי גם מטעמים רפואיים אינם מצדיקים עילה מוצדקת לסרב להיבדק. עכשיו השוטר ידרוש ממכם לחתום רק לאחר שהסביר לכם הכל והבנתם את המשמעות של הסירוב רק אז תצטרכו לנשוף לינשוף ולוודא כי כל נשיפה הוחלפה פייה חדשה.
נניח ועדיין לא הבנתם וסירבתם חשוב שתדעו כי עד שיחלפו 5 דקות אתם עדיין יכולים לחזור בכם מהסירוב ולבקש להיבדק ע"י הינשוף.

הטיפ הכי הכי חשוב – אם שותים לא נוהגים !!!!!!
משרד עורכי דין גיא ברמן מאחל לכם שנה אזרחית שמחה ועשור חדש מלא בהגשמת חלומות ונסיעה בטוחה.

חשוב שתדעו שאנו עומדים לרשותכם לכל שאלה והתייעצות 24/7 בכל אמצעי ההתקשרות הבאים:
בפלאפון : 0502300060

יצירת קשר מהיר בקליק אחד לחצו פה

יצירת קשר ישיר בהודעת ווצאפ לחצו פה