סוגי מכשירי אכיפת המהירות

מצלמת גאסטו

אקדח לייזר20-20 LTI (ממל"ז)

אקדח הלייזר נרכש כבר בשנת 1993 ע"י משטרת התנועה. כיום אמצעי זה הינו האמצעי המוביל לנושא אכיפת המהירות לא חוקית. אקדח הלייזר אינו מצויד במצלמה ולכן אם לא נעצרתם ע"י שוטר משמע כי לא עברתם על המהירות המותרת.
כיצד פועל הממל"ז?
כדי לקבל קריאת מהירות על השוטר לירות קרן לייזר צרה ביותר באורך גל 904 ננומטר לעבר הרכב. מהירות הרכב מחושבת ע"י חישוב השינוי בזמן (תדר) שלוקח לפולסים לחזור מהמטרה לעומת הזמן שלוקח להם להגיע לרכב.

כיצד יש להפעיל את הממל"ז?
השוטר אשר הוסמך להפעילו מכוון לכיוון לוחית הרישוי הקדמית של הרכב ואחרי פרק זמן של 1/3 מתקבלת קריאת מהירות וטווח. ישנה דרך נוספת והיא להחזיק את ההדק 3 שניות ברציפות . לאחר שהשוטר קיבל את קביעת המהירות ונמצאה כי הינה מעל המותר, יסמן לנהג לעצור בשול הדרך ויציג בפני הנהג את המהירות בו נתפס באקדח הלייזר.
יש לשים לב גגם למרחק בו השוטר מדד את הרכב, עפ"י החוק מותר לו למדוד רכב עד 300 מטר. אם השוטר הראה לכם את המהירות והמרחק גדול מ-300 מטר ניתן יהיה לראות את הדו"ח כמבוטל.

מכמונת הדבורה MPH-BEE 3

מכמונת הדבורה נועדה לאכיפת מהירות תוך כדי נסיעת הניידת משטרה עם כיוון הנסיעה ונגד הכיוון באופן נייד או באופן סטטי. מכמונת זו מבוססת על רדאר דופלר (שינוי בתדר האות המוחזר כתוצאה משינוי במהירות המטרה) בכדי למדוד את מהירות הרכב שמתקרב או מתרחק ממנו.
כיצד יש להפעיל את הדבורה?
היות והדבורה איננה כוללת מצלמה האכיפה חייבת להיות ברגע נעילת המהירות ע"י כך שהשוטר יסמן לנהג לעצור בבטחה בשול הדרך.
השוטר יכול לאכוף בכל אחד מהמצבים הבאים:
1) נסיעה אחרי הרכב הנמדד.
2) נסיעה מול הרכב הנמדד.
3) המתנה סטטית בצד הדרך לרכבים המגיעים מלפנים או מאחור.
שוטר אשר מדד ונעל את המהירות יתחיל בנסיעה אחרי הרכב וישמור על קשר עין רציף עד לעצירת הרכב בבטחה.

חשוב מאוד לבדוק האם:
1) האם נשמר קשר עין רציף עם הרכב הנמדד עד לעצירת הרכב?
2) האם הרכב הנמדד היה בודד בעת מדידת המהירות? או שהיה רכב במקביל אליו?
3) האם היו גורמים בשטח שהיו יכולים לגרום להפרעה? כמו למשל עמודי חשמל, רכבת, אנטנות סלולריות וכו'.

 

מצלמות הגאסטו (החדשות)

גאסטומטר הינה חברה הולנדית אשר מספקת מצלמות מהירות, ופועלת בתחום הראדר כבר משנת 1971. מצלמות המהירות התחילו להופיע כבר מאפריל השנה בצידי הדרך על גבי עמודים שצבועים בכתום. מצמות הגאסטו מצלמות את הרכב מאחור, אך לא תמיד ישנם מקומות שהמצלמה מצלמת גם את קידמת הרכב. כיום מצלמות אלו גם מוסוות כמצלמות רמזור ומצלמות גם את מהירות הרכב ולא רק אם עבר את הצומת באור אדום. התצלומים הינם דיגיטליים ומועברים בקו נתונים מאובטח ליחידת הפיענוח של משטרת ישראל. הדו"ח ישלח אליכם תוך 72 שעות מיום צילום ביצוע העבירה.
כיצד פועלת מצלמת הגאסטו?
ישנן שתי לולאות המונחות מתחת לאספלט בסמיכות למצלמה, כאשר עוברים על פניהם נעשה חישוב של המהירות בין שתי הלולאות (פסים) והמידע מועבר למצלמה ואז היא נכנסת לפעולה ומצלמת את רכבכם. המצלה איננה שולחת כל אות ולכן גלאי רדאר אינם מסוגלים לגלות אותם, אך עם זאת כיום גלאים המבוססים על ידי GPS יוכלו להזהירכם לפני מפגש עם מצלמת הגאסטו.

 

משרד עורך דין גיא ברמן פעיל לשירותכם 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע, אל תהססו לפנות בכל שאלה אנו נעמוד ונילחם לצדכם בצורה המקצועית והיעילה ביותר. ניתן לפנות אלינו:

פלאפון : 0502-3000-60 מייל: G.Berman.Law@gmail.com או בדף הפייסבוק: משרד עו"ד גיא ברמן